'SON'


İnsan için öyle varlıklar vardır ki onlarsız hiç bir şeyin tadı tuzu olmaz. Bu yeri gelir bir dost yeri gelir bir baba yeri gelir bir sevgili olur.
Misal dünya arkanızda olsa ama babanız karşınızda dursa, size mani olsa, yaptığınız işi beğenmese bir eksiklik hissedersiniz ya, işte bundan bahsediyorum.
Ben ise çok açgözlü bir insanım galiba her biri olsun istiyorum. Başardıklarım ve başaramadıklarım var tabi. Ama bugün olumlu şeylerden bahsetmek istiyorum. Bu hayatta en iyi başardığım şey sanırım iyi dostlar edinmek. Gözlemciyim ya ondandır. Kimsenin belki de hayat boyu hiç bulamadığına ben yıllardır sahibim. Kardeş diyebileceğim dostlara (onlar kendilerini biliyorlar). Düşünüyorum da onlarsız hayat benim için gerçekten çekilmez olurdu. Her zaman yanınızda güvenebileceğiniz dostlarınızın olması paha biçilemez bir şey.
Ama dedim ya açgözlü bir insanım galiba diye. Yıllarca yanımda olacak tek bir insan daha aradım. Bir sevgili. Doğru insanı bulmak tahmin edileceği üzere çok zormuş. Kimileri bunu ilk seferinde başarıyor. Onlara bir nevi piyango vurmuş diyebiliriz. Mesela hayatta bana en yakın 2 insan gibi. Ne yalan söyleyeyim onlara çok özeniyorum. 
Yıllar geçer. Siz yeri gelir umutlanır, yeri gelir vazgeçer oluruna bırakırsınız her şeyi. Ama arayışta duraksamalar olsa da asla bitmez. Ta ki 'son' kelimesinin anlamını içinizde hissedene kadar. Karşınızdaki size bunu soran gözlerle baktığında kendinizden emin ona son diyebildiğiniz zaman.. Artık bitmiştir demek ve siz doğru yerdesinizdir. Son durak dedikleri bu olsa gerek. Birini rahatça hayatınıza sokabildiğinizde, planlarınıza katabildiğinizde, onsuz kendinizi eksik hissettiğinizde evet doğru yerdesiniz.

Ve ben şuan o yerdeyim…

Yorumlar

  1. bloğunu güle güle kullanman dileğiyle(: takipteyim!

    YanıtlaSil
  2. Ben de takipteyim ama bloglardan mı öğrenecektim planlarına katabildiğin biri olduğunu :D Neyse güle güle eskit blogunu :)

    YanıtlaSil
  3. teşekkürler kardesim :))

    YanıtlaSil

Yorum Gönder